Projekt „Stawiam na drób”w Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu

Projekt „Stawiam na drób”w Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu

Głównym celem projektu jest objęcie profesjonalnym szkoleniem uczniów wybranych szkół gastronomicznych z zakresu jakości polskiego mięsa drobiowego oraz przeprowadzenie instruktaży z zakresu obróbki technologicznej tego mięsa. Spotkanie składało się z dwóch części:
teoretycznej i praktycznej.
W ramach części teoretycznej godzinny wykład poprowadzili szef kuchni Marcin Budynek oraz dietetyk Anna Golinska, którzy przybliżyli aktualne informacje kulinarne a także żywieniowe dotyczące polskiego drobiu.
Program części praktycznej obejmował:
-pracę pod okiem 3 szefów kuchni: Marcin Budynek Angelo Colombo i Jacek Mania,
-nowoczesne metody obróbki mięsa drobiowego,
-kompozycje smakowe i aranżację potraw,
W wykładzie udział wzięli uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych, a w warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 2ż. Pod okiem szefów kuchni przygotowali wspaniałe potrawy i otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu  Szkoła otrzymała funkcjonalny multicooker.
Dziękujemy Związkowi Polskie Mięso, Akademia Kulinarna Marcina Budynka Angelo Colombo i Jacek Mania. To był świetnie spędzony dzień.
Organizatorem warsztatów była mgr Alicja Broda, której pomagały mgr inż. B. Barbara Słonka-Gibas, mgr inż. J. Graczek i mgr A. Katana-Pietraszko