Miniprzedsiębiorstwo BATO w finale!!!

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo BATO działające w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 zostało zakwalifikowane do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019.

Przypomnijmy, że jest to miniprzedsiębiorstwo założone przez 12 dziewczyn z klasy 3TE, które zamuje się sprzedażą zdrowych batonów. W naszej szkole działa od listopada 2018 roku. Nasze uczennice wykazały się niesamowitą przedsiębiorczością. Realizując program "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" na zasadach gry edukacyjnej, stworzyły "firmę", która bez problemu mogłaby działać w realnych warunkach rynkowych. Podejmowały działania marketingowe oraz prowadziły dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa. Dokonywały miesięcznych rozliczeń ZUS i podatków. Dzięki temu programowi mogły nauczyć się jak prowadzić własną działalność gospodarczą. Nad realizacją całego programu czuwa opiekun miniprzedsiębiorstwa, którym w naszej szkole jest Pani mgr Katarzyna Lalik.

Aby móc zakwalifikować się do finału konkursu musiały jak najlepiej poprowadzić swój biznes i przesłać raport z całej działalności miniprzedsiębiorstwa do Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest organizatorem programu i konkursu. Po wnikliwej analizie przesłanych raportów i dokumentacji miniprzedsiębiorstw komisja konkursowa wyłoniła 20 najlepszych miniprzedsiębiorstw w Polsce. Jest to niezwykłe wyróżnienie dla naszych uczennic, które znalazły się w gronie najlepszych!!!

Wielki finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019 odbędzie w dniach 4 – 5 czerwca br. w budynku Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie! Zdobywca Grand Prix będzie reprezentował Polskę w konkursie europejskim Company of the Year Competition, który w tym roku odbywa się w Lille we Francji!!!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za finał w Warszawie!

Miniprzedsiębiorstwo BATO