MINIPRZEDSIĘBIORSTWO

W dobie pandemii oraz wprowadzonych przez rząd obostrzeń trudno prowadzić działalność firmy, mimo to uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją działalność w ramach programu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Miniprzedsiębiorstwo to realnie działająca firma prowadzona przez uczniów szkoły pod okiem nauczyciela mgr Katarzyny Lalik. W ramach programu mogą oni zdobyć cenne doświadczenie biznesowe.

A zatem, dowiedzmy się czegoś więcej o naszym szkolnym miniprzedsiębiorstwie!

Miniprzedsiębiorstwo YBB zostało założone przez grupę uczniów z klasy 1ce/c, którzy rozpoczęli w tym roku szkolnym naukę w zawodzie technik rachunkowości. Zajmują się produkcją eko-bransoletek. Tworzą je samodzielnie z muliny i sprzedają swoim klientom. Wszystko co zarobią w ramach sprzedaży pozostaje w ich "kieszeni". Dodatkowo zajmują się tym co każda inna prawdziwa firma, czyli księgują swoje wydatki oraz przychody oraz wykorzystują różne narzędzia marketingowe do reklamy swojej działalności. Mają swój funpage YBB, na który serdecznie zapraszamy. Można znaleźć na nim informację o działalności miniprzedsiębiorstwa oraz zamówić bransoletki wg własnego wzoru.

Program Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo to również konkurs ogólnopolski na najlepsze miniprzedsiębiorstwo w Polsce. Trzymajmy kciuki za naszych uczniów, aby zakwalifikowali się do finału konkursu PRODUKCIK 2021. Będziemy Was o tym informować na bieżąco, a tym czasem zachęcamy do zakupu bransoletek :)