Reprezentacja klasy 3TG1 po raz trzeci z rzędu została Mistrzem Szkoły w piłce koszykowej dziewcząt

W dniu 7 kwietnia 2017 r. odbył się FINAŁ mistrzostw szkoły w piłce koszykowej dziewcząt. Wzięły w nim udział reprezentacje trzech klas:

• 3TG1 - Karina Pawlus, Anna Janosz, Maria Raczek, Elżbieta Czul, Magdalena Misiarz, Joanna Gruszka, Anna Pietraszko, Paulina Polak
  • 3TE2 - Izabela Caputa, Klaudia Semik, Sylwia Motyka, Anna Maria Mędrala, Kinga Dudka, Joanna Handerek, Monika Czarnota, Aneta Raczek
  • 4TE2 - Patrycja Ścieszka, Elżbieta Walaszek, Sylwia Rodak, Karolina Bułka, Joanna Sołtysek, Aneta Kurowska, Magdalena Gradek, Jawida Zydek, Alicja Stawarz

Mecze finałowe zostały rozegrane systemem "każdy z każdym" dwie kwarty po 8 minut. Po losowaniu rozpoczęły się mecze. I tak:

• 1. 4TE2 - 3TG1 10:12
  • 2. 3TG1 - 3TE2 18:9
  • 3. 4TE2 - 3TE2 16:6

Mecze były bardzo wyrównane. Każda z drużyn chciała być najlepsza. Wielkie zaangażowanie i sportowa walka pokazały, że były to drużyny, którym należał się awans do FINAŁU. Pierwszy mecz między klasą 4TE2 a 3TG1 był bardzo zacięty. Wynik został rozstrzygnięty dopiero w dogrywce na korzyść klasy 3TG1. Wygrywając go klasa 3TG1 pokazała, że chce walczyć o kolejny, trzeci z rzędu tytuł Mistrzyń Szkoły. W drugim meczu pokonały one klasę 3TE2 zapewniając sobie tym TYTUŁ MISTRZYŃ SZKOŁY w piłce koszykowej. Ostatni mecz był walką o 2 miejsce. Zwyciężyła 4TE2. Gratulujemy każdej drużynie. Należy się im podziękowanie za trud i siły włożone w mecze. Klasyfikacja końcowa naszych mistrzostw przedstawia się następująco: