WICEMISTRZ POWIATU w piłce plażowej dziewcząt.

Wicemistrz powiatu w plażówce!

30 maja 2017 r. uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w składzie: Klaudia Goryl 3tg2 i Anna Mędrala 3te2 wzięły udział w zawodach powiatowych w piłce plażowej w Milówce. Zawodniczką rezerwową była Kinga Dudka z klasy 3te2. W pierwszym meczu dziewczyny mierzyły się z reprezentacją ZSDiL Żywiec wygrywając 2:0 (15:5, 15:7). Wygrany mecz dał nam awans do półfinału w którym nasze uczennice zmierzyły się z ZSBD Żywiec. Zakończył się on wynikiem 2:0 (15:10, 15:5) dla ekonoma. W finale ekonom spotkał się z zeszłorocznym mistrzem powiatu. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwszy set był pod dyktando ekonoma (15:7). W drugim już ZSME pokazał, że tak łatwo nie odda tytułu  Zespoły musiały rozegrać trzeci set. Był on dla obu zespołów zmierzeniem się nie tylko ze słońcem ale również ze zmęczeniem po rozegranych wcześniej meczach. Zakończył się on wynikiem 15:17 dla przeciwnika. Walka trwała do końca. 2 miejsce jest również bardzo dobrym wynikiem  zwłaszcza, że dwie drużyny jadą na zawody rejonowe do Czechowic-Dziedzic 6 czerwca. Trzymamy kciuki za obie drużyny. Zwłaszcza, że zawodniczki przyjaźnią się. Drużynę ekonoma prowadziła mgr Joanna Skowron.